استاد علیرضا افتخاری
[عمومی , ]دوستان سلام باز هم با مطلب جدیدی از استاد افتخاری  به نقل از خبر گذاری هنر در خدمت شما عزیزان هستم

خبر گذاری هنر   23 اردیبهشت 86

استاد علیرضا افتخاری خوانده مطرح موسیقی گفت:

کشورمان "صداقت حلقه گمشده موسیقی ایران است" و در آثار هنرمندان این عرصه دیگر هیچگونه صداقتی دیده نمی شود .

به گزارش خبر گذاری هنر ، علیرضا افتخاری در گفتگویی با تلویزیون با بیان این مطلب افزود : مخاطب موسیقی امروز را جوانان تشکیل می دهند چون، پیگیر موسیقی روز هستند ، اما متاسفانه برای موسیقی سنتی ارزشی قائل نیستند.                                                                                                                 

وی با بیان اینکه موسیقی روز باید عامه پسند باشد و در آن سن و سال مطرح نباشد ، موسیقی سننتی باید بتواند فروش مناسب خود را در عرصه موسیقی داشته باشد. این خواننده صاحب نام موسیقی سنتی در ادامه به نبود تنوع موسیقایی اشاره و تصریح کرد: در عرصه موسیقی ، تنوع خاصی مشاهده نمی شود و این موضوع علت اصلی کم شدن تیراژ در آٍآؤ سنتی و بیانگر ایجاد نشدن ارتباط موسیقی سنتس با قشر جوان جامعه است.

افتخاری دلیل استقبال نکردن جوانان از موسیقی سنتی را نداشتن شناخت کافی از طبع مخاطبان جوان دانست و گفت در عرصه موسیقی امروزی موسیقیدانان و خواننده ها به سلیقه شخصی خود عمل می کنند و فقط خود را در غرصه موسیقی یکه تاز و تافته جدا بافته از دیگران می دانند.

وی در ادامه روند کپی برداری از صدای هنرمندان بزرگ گفت:در موسیقی سنتی امروزه شاهد صداهایی شبیه به صدای استاد شجریان هستیم و در واقع این هنرمندان جوان می خواهند با استفاده از کپی برداری صدای شجریان به شهرت و محبوبیت برسند ، اما در موسیقی ایران شجریان اسطوره موسیقی است و هیچ کس نمی تواند به راحتی به جایگاه این استاد مسلم موسیقی برسد.

 

 نوشته شده توسط اركیده در  جمعه 28 اردیبهشت 1386 و ساعت 12:05 ب.ظ
ویرایش شده در - و ساعت -

() نظر
       
[عمومی , ]با سلام خدمت همگی همدلان و همراهان عزیز

پیرامون تغییر اسامی که در ذیل مطالب درج شده به وجود آمده و شاید باعث تعجب برخی از دوستان شده باشد مطالبی را عرض می نمایم: مسوولیت این وبلاگ که پیش از این هم جزء پر مخاطب ترین وبلاگها نیز بوده به عهده بنده حقیر و همچنین دوست و همکار عزیزم سرکار خانم سهیلا دمیرچی نهاده شده که امیدوارم با بذل توجه شما مخاطبان فرهیخته و ارجمند و به مدد تنها ره توشه این مسیر عاشقانه که همانا واژه مقدس و ناب عشق می باشد بتوانیم قدمهای مثبتی در این راه برداریم .

در انتها از مدیریت سابق این وبلاگ آقایان موسوی و محمدیان کمال تشکر و سپاس را دارم که در نوبتهای در جهت ارائه مطالب ارزشمند و اخبار تازه زحمات فراوانی را تقبل نموده اند و بنده حق و لطفشان همواره شامل کلیه عاشقان استاد علیرضا افتخاری علی الخصوص بنده حقیر گردیده است.

امیدوارم به یاری خداوند متعال بتوانیم با ارائه مطالب مفید و تاثیر گذار در راه خدمت به دوستداران استاد و موسیقی فاخر ایرانی قدمهای مثبتی برداریم.نوشته شده توسط اركیده در  دوشنبه 24 اردیبهشت 1386 و ساعت 07:05 ق.ظ
ویرایش شده در چهارشنبه 26 اردیبهشت 1386 و ساعت 11:05 ق.ظ

() نظر
       
مصاحبه تلفنی با آقای بهزاد خدارحمی [عمومی , ] 

دوستان عزیز سلام

همانطور كه مستحضرید جدیدترین البوم استاد افتخاری با اهنگسازی و تنظیم اقای بهزاد خدارحمی می باشد كه صدای استاد افتخاری جلوه ای رویایی بدان داده است .

به همین مناسبت با اقای بهزاد خدارحمی مصاحبه ای انجام دادیم .

 اما در ابتدا مقدمتا خلاصه ای از زندگی آقای خدارحمی و فعالیت ایشان در عرصه هنری به استحضار شما دوستان می رسانیم.

 

                                           

 

آقای بهزاد خدارحمی متولد سال 56 می باشد .ایشان از سن یازده سالگی موسیقی را فرا گرفته اند كه به خاطر اهنگهای زیبایشان و تنظیم عالی در البوم ها هم اكنون كمتر كسی هست كه ایشان را نشناسد.

ایشان فارغ التحصیل هنرستان موسیقی و دانشگاه موسیقی تهران می باشند و علاوه بر ساز تار ، سه تار ، دیوان و عود ، پیانو تنبك و دف را هم اموزش دیده اند.

ساز سه تار را نزد اساتیدی همچون اقای طهماسبی و اقای داریوش طلایی و كیوان ساكت و جهان شاه سارمی  اموزش دیده است كه به گفته خودشان طلبه مكتب استاد جلیل شهناز می باشند. و هم اكنون هم در مركز موسیقی صدا و سیما و شورای موسیقی مشغول فعالیت می باشند.

 

   برای خواندن ادامه متن روی قسمت ادامه مطلب کلیک کنید    

 

مصاحبه تلفنی :

اقای خدارحمی در پاسخ به این سوال كه چرا از ساز الكترونیك در كارهای استاد افتخاری استفاده می كنید با این كه منتقدان معتقدند كه این نوع ساز تاثیر مثبتی بر كارهای استاد نداشته بیان نموده اند كه با توجه به استقبال بسیار زیاد عامه مردم از آلبوم شكوه عشق و تقاضای پخش مجدد آن و ترانه رد خون از آلبوم قصه شمع مشخص است كه دید مردم بدان مثبت بوده است .

بجا استفاده شدن این ساز الكترونیك در جای خودش مهم است چون ساز الكترونیك معمولا در بین اركستر  می بایست كه بعنوان یك ساز استفاده شود طبیعی است كه وقتی به عنوان اركستر و مجموع چند ساز استفاده شود هم شان اهنگ پایین می اید و هم صد در صد دید مردم بدان منفی می شود كه به همین خاطر حداقل به عنوان یك ساز از ان استفاده می كنیم و  اما در پاسخ به این سوال كه چرا در البوم سفر از دف استفاده نكرده اید بیان كرده اند كه شخصیت دف نمایانگر حالت بومی ، محلی و عرفانی است و اهنگی كه در قالب موسیقی پاپ و با فضای امروزی تنظیم شده به نظر من هیچ سنخیتی با دف ندارد.

اقای خدا رحمی در پاسخ این سوال كه چرا  در تصنیفی كه استاد افتخاری ساخته است (شعله عشق ) از ساز الكترونیك استفاده نكرده اید كه فرمودند علتش این است كه فضای كار كاملا عرفانی است چرا كه ساز دست برای اینكار نمایانتر است.

ایشان نیز در جواب این سوال كه تصنیف های ساخته شده در چه دستگاهی می باشد بیان كردند كه تصنیفهای ساخته شده در قالب شور و اصفهان می باشد.

ایشان معتقد هستند كه استفاده از تار اذری در تصنیف انتظار لازم نبوده چرا كه برای اهنگ محلی مانند اذری لازم نیست از تمام ساز های محلی استفاده شود سازی كه  در دسترس ما بوده كمانچه بوده است به اضافه اینكه  بجز خواندن  و گویش فارسی سعی كردیم كه كلا فضا را به سمت آذری ببریم.

 در توصیح علت تشكر از خانم سیما بینا و آقای فیروزبخت كه نامشان در البوم ذكر شده آقای خدارحمی فرموده اند كه از خانم سیما بینا به خاطر استفاده از اهنگش و از اقای فیروز بخت به خاطر تكنوازی در البوم و حضور در جمع نوازندگان تشكر  كرده ایم.

ایشان در جواب این سوال كه آیا تصنیف چشم به راه بیرجندی  است و شاعر این تصنیف كیست بیان كرده اند كه همانطور كه گفته شد این اهنگ بتوسط خانم سیما بینا خوانده شده است و از اهنگ های محلی بیرجند می باشد . چندیش از ان باباطاهر است و بقیه ان مشخص نیست.

ایشان نیز در پاسخ به این سوال كه چرا تنظیم اركستر به صورت یك صدایی بوده است(یعنی همه سازها با هم بكار رفته شده است) و این شیوه قدیمی می باشد بیان كرده اند چون بیشتر تنطیم كردن اهنگ را در محضر روانشاد استاد سید مجتبی میرزاده اموزش دیده ام و ایشان معتقد بودند كه تنظیم چند خطی برای موسیقی ایرانی ، شنوده را از احساس اصلی گمراه میكند به همین دلیل از این روش استفاده كردم .

 اگر ضعفی در پیاده كردن روش استاد میرزاده وجود دارد ان را به حساب بنده بگذارید.

ایشان در مورد همكاری بعدی با استاد افتخاری بیان كرده اند كه تا زمانی كه لطف و مرحمت استاد افتخاری شامل جوانهای تازه وارد به عرصه موسیقی بشود مشتاق این هستیم با استاد كار كنیم.

 

در پایان از دوستانی كه (اقای میلاد محمدی ، اقای علیرضا مهیجی ، اقای مهرداد محمدیان و خانم دژبرد )در تهیه  این مصاحبه به نوعی همكاری نموده اند تشكر دارم.

 

مدیر سایت استاد افتخاری

 

------------------------------------------------------------

 

دوستان گرامی ایمیل هایی به سایت ارسال می شود كه چرا در بخش موسیقی نمی توان البوم ها را دانلود كرد كه باید گفت كه به خاطر حقوق ناشر و خواننده محترم جناب استاد افتخاری و اهنگسازان بزرگوار فعلا از اجازه دانلود ان داده نمی شود.

 لازم به ذكر است كه اشكالاتی در قسمت اجراهای خصوصی استاد افتخاری در سایت رخ داده كه برای رفع اساسی باید كمی صبر كنید.

و اما بعضی از دوستان در مورد شایعاتی در مورد استاد افتخاری می باشد گله مند هستند كه چرا بعضی ها بدان دامن می زنند باید گفت این شایعات همیشه برای اشخاصی كه محبوب دلها بوده اند و هستند وجود داشته است به همین دلیل به هیج وجه نگران نباشند . به عبارتی این مسائل عادی هست.

اما گفته می شود ایمیلهایی ناهماهنگ از طریق سایت به كاربران فرستاده می شود كه باید بیان شود علت این امر هنوز مشخص نشده اما به زودی برطرف می شود.

 

با تشكرنوشته شده توسط اركیده در  دوشنبه 24 اردیبهشت 1386 و ساعت 06:05 ق.ظ
ویرایش شده در - و ساعت -

() نظر
       
وبلاگ من
  وبلاگ من
  ایمیل من
    

[yahoo]
بایگانی

 نویسندگان

اركیده (29)
سهیلا (7)


موضوعات

عمومی (36)


 آرشیو

مرداد 1387 (1)
تیر 1387 (2)
فروردین 1387 (1)
بهمن 1386 (2)
آذر 1386 (1)
آبان 1386 (1)
مهر 1386 (2)
شهریور 1386 (1)
مرداد 1386 (2)
تیر 1386 (1)
خرداد 1386 (1)
اردیبهشت 1386 (3)
دی 1385 (1)
مرداد 1385 (1)
تیر 1385 (1)
خرداد 1385 (1)
اردیبهشت 1385 (1)
اسفند 1384 (1)
بهمن 1384 (2)
آبان 1384 (2)


صفحات

لینكستان

  هوای تو

  مسافر تنها

  ولایت

  استاد دل

  بخواب فروردین

  ترانه های ماندگار

  ویولونیست ایرانی

  سرمستان

  نی نامه /مشق های خط خطی

  گلپونه ها

  تو می آیی

  رازگل

لینكدونی
نشان عشق (-)
سلطان عشاق (-)
خورشید شبستان (-)
روزگار من (-)
گروه استاد افتخاری در یاهو (-)
سماع آسمان (-)
روی ابی اسمان (-)
آواز های بی نظیر استاد (-)
سخن عشق (-)
سایت استاد افتخاری3 (-)
سایت استاد علیرضا افتخاری۱ (-)
سایت استاد افتخاری۲ (-)
افتخاری و صدای آسمانیش (-)
عطر سوسن (-)
ترانه عشق (-)
عاشقان علی رضا افتخاری (-)
یاد استاد (-)
آتش کاروان (-)
نغمه گر عشق (-)
شبان عاشق (-)
آرشیو لینكدونی
جستجو
جستجو در بلاگ


خبرنامه

آمار وبلاگ
بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
كل مطالب :
كل نظرها :
كل بازدید ها :
افراد آنلاین : [Online]
ایحاد صفحه : -
قالب توسط :صابر كردستانچی


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic